• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Tüm Elektrik Arızaları

Başkent Elektrikçi

Tüm elektrik arızaları güvenlik ve sağlık yönünden risk içerir. Ev veya iş alanlarında oluşan arızalar hayatınızı tehlikeye sokabilir. Elektrik arızası sonucu elektrik çarpması kötü olaylar yaşanabilir. Arızanın nedeninin belirlenmesinde yanlış kullanım kurulum ve ya bakım gibi nedenlerle yangınlar yara almalar olabilir. Ayrıca maddi olarak hasarlar da olabilir. Böyle durumlarda  uzman kişilerden yardım alınmalı. İyi bir elektrikçi bize bu konuda yardımcı olacaktır. Elektrik sisteminin işleyişini değerlendirir. Nerde neyin hata verdiğini tespit eder. Bununla ilgilide gerekli çalışmaları yapar.

EN ÇOK OLAN ARIZALAR

Evimizde ve iş yerlerinde elektrik arızaları olabilir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz. En sık olan arıza voltaj arızasıdır. Voltajın sürekli atması evde kullanılan elektrikli aletlere zarar verebilir. Özellikle kombiler bu durumdan çok etkilenir. Üstelik bu hasarlar kalıcı olabilir. Priz sorunları elektrik arızalarının bir diğer sebebidir. Prizlerin iyi takılmaması sebebiyle elektrik kabloları priz dışına çıkabilir. Uzmanlar tarafından prizin tamiri ile problem giderilebilir. Sigorta atması bir diğer arızadır. Prizlerde oluşan fazla elektrik yüklenmesi nedeniyle sigorta atabilir. Sigorta sürekli ve düzenli olarak atıyorsa göz ardı edilmemeli. Mutlaka detaylı şekilde sorun incelenmelidir. Duy arızaları avizeler ve elektrik ağının birleştiği yerlerde olur. Duyun kullanılamayacak hale gelmesinde yeni bir duy kullanılmak için takılmalı. Bu şekilde bu problem giderilmiş olur. Buat arızaları, elektrik hattı kablolarında oluşan arızalardır. zamanında müdahale edilmezse ileriki zamanlarda yangına sebep verebilir. Bu arıza kendini tiz bir sesle belli eder. Elektrik bakımının yapılmaması da yine arızalara neden olur. Ev ve iş yerlerine yapılan elektrik tesisat alt yapısının düzenli olamsı gerekir Düzensiz olan alt yapı da arıza oluşturur. Evlerdeki bütün elektrikli aletlerin aynı anda çalıştırılması da alt yapı yetersiz olduğunda problem yaşatır.

Tüm Elektrik Arızaları Aza İndirmek İçin

Elektrik tesisatının sağlam ve düzenli olması en öenmlisidir. Kaçak akım rölesi bağlı ve aktif olmalı. Elektrik tesisatında ve ev içinde kullanılan elektrik malzemeleri kaliteli olmalı. Elektrik sigortası gerektiği gibi düzenli olmalı. Sigorta içindeki amper ayarlamaları ve linye düzenlemeleri iyi bir şekilde yapılmalı. Prizlere ilave kablo yapmaktan uzak durulmalı.

 

 

Tüm Elektrik Arızaları

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03